Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Psy!

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, każdy z nas zna to powiedzenie. Jednak jak jest współcześnie? Tak, z jednej strony poświęcamy swojemu pupilowi bardzo dużo czasu, czasem nawet więcej niż ludziom.
Kupujemy mu różne prezenty np. przysmaki, zabawki, a nawet ubranka. Rozmawiamy w realu i na forum z innymi właścicielami tych zwierząt. Sami szukamy informacji w książkach, internecie na ich temat. Co lubią, a czego nie, próbujemy zrozumieć ich zachowanie, poznać jak najlepiej.
Nie, bo z drugiej strony słyszymy, jak kolejny pies pogryzł swojego właściciela, a na pewno nie zrobił tego bez przyczyny. Dochodzą do nas informacje, że kolejny właściciel maltretuje swojego pupila. Jak również mamy świadomość, że wiele osób zostawia te zwierzęta w schronisku lub po prostu w lesie czy na drodze. Dlaczego tak się dzieje? Bo np. okazuje się, że prezent urodzinowy bądź choinkowy się nie spodobał, albo nie ma, kto z nim wyjść na spacer.
Podsumowując w większości spotykamy pierwszy przypadek. Więcej jest osób kochających psy i traktujących je jak kolejnego członka rodziny, niż tych drugich uważających, że to zwierzę to zabawka, która jak się znudzi to można wyrzucić lub oddać do sklepu.
Dowody na to coraz większa liczba serwisów poświęcona tej tematyce, coraz większa liczba uczestników forum wypowiadająca się na ten temat, a także coraz większa liczba zdjęć publikowanych w internecie swoich pupilów. Kolejny dowód to aukcje internetowe z gadżetami dla tych zwierząt np. obroże, smycze, kagańce, kojce, ale również ubranka, czy artykuły pielęgnacyjne. Można też zauważyć wzrost liczby sklepów internetowych, gdzie można kupić upominki dla swojego psa. Także dzięki internetowi można dowiedzieć się coraz więcej swoim przyjacielu, a także sprawić mu radość.