Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Zabawki!

Każdy pies potrzebuje zabawy i zakupując psa od innego właścieli lub w sklepie i wtedy, kiedy dostajemy go prezencie od przyjaciół, rodziny lub narzeczonego musimy o tym pamiętać. Tak samo, jak pies potrzebuje picia, jedzenia czy spaceru, w równym stopniu, ja nie większym potrzebuje zabawy.
Oczywiste jest, że pewne rasy psów potrzebują poświęcenia więcej czasu w tej kwestii, znane są np. z tego dobrze jamniki, jak również decyduje o tym wiek naszego pupila. Możemy o tym przeczytać na stronach lub forach internetowych, a także podpytać sprzedającego albo innych właścieli takich samych piesków. W początkowym czasie, czyli jeszcze jako szczeniaki oczekuje jej więcej, a gdy są już starsze coraz rzadziej o nią proszą.
Aby zaspokoić potrzeby psa w tej dziedzinie potrzebne są im właścicielom odpowiednie zabawki. Każdy piesek lubi, co innego do zabawy. W ofercie sklepów, możemu znaleźć wiele możliwości np. zabawki wydające dźwięk przy gryzieniu tzw. „piszczałki”, a także zabawki, które powinny nauczać pupila aportować, czyli np. piłeczki do rzucania, ringo itp. Warto w nie zainwestować trochę grosza, bo gdy piesek jest dostatecznie wybawiony, to grzecznie śpi w nocy, a także w ciągu dnia nie przeszkadza swoim współmieszkańcom.