Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Psy w schroniskach!

Chyba każdy właściciel psa, a nawet nie posiadacz tego pupila zadał sobie przynajmniej raz w życiu pytanie, dlaczego niektórzy ludzie dopuszczają się tak strasznego czynu i zostawiają te wspaniałe stworzenia w schronisku, lub na ulicy czy przywiązuje do drzewa w lesie.
Nasuwa się pytanie, czym one sobie tym zasłużyły? Za głośno piszczały, szczekały, za dużo wymagały, bo chciały wyjść trzy razy w ciągu dnia na spacer, a może chciały, aby ich pan lub pani poświęcił im trochę czasu i pobawił się z nim, chociaż kilkanaście minut w ciągu całego dnia? Powody mogą być różne.
Oczywiste staje się, że taki człowiek nigdy nie powinien posiadać tego zwierzątka. Właścielami psów czy innych zwierząt domowych nie mogą być osoby nieodpowiedzialne czy wcale niepragnące posiadać ich w domu. Nie można traktować ich, jako kolejnego prezentu bożonarodzeniowego lun urodzinowego. Tak jak prezent psy sprawiają radość, ale nie można go rzucić w kąt, kiedy nam się znudzi. Dobrą metodą weryfikacji dobrego właściele psa, w szczególności dzieci, jest eksperyment, który polega na tym, iż dajemy swoim dzieciom na kilka dni przed zakupem tego pupila zadanie, które polega na codziennym porannym wstawaniu z łóżka i wychodzenia na dwór ze smyczą. Jeśli dziecko będzie to robić przez kilka dni bez problemu, możemy spokojnie zakupić mu wymarzonego pieska.