Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Przysmaki!

Każdy pies lubi, co innego jeść, decyduje o tym jego rasa, indywidualne upodobania, jak i gusta jego właściciela.
Żadnemu pieskowi nie wystarczą tylko zwykłe posiłki podawane w ciągu dnia, czyli: śniadanie, obiad i kolacja. Zwierzęta domowe coraz bardziej upodabniają się do swoich właścieli, czyli ludzi. Tak, więc, tak jak oni mają swoje ulubione przysmaki.
Przysmaki dla tych zwierząt zawierają różne dodatki np. kawałki kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, a także, co może wydać się nietypowe chlorofil, lub czekoladę. Te pyszności pomagają w tresurze psów, dostają je ono po dobrze wykonanym zadaniu, ale także czyszczą zęby naszego psa, usuwając kamień nazębny i likwidując nieprzyjemny zapach z ich pyszczka. Ale przede wszystkim poprawiają one humor naszemu pupilowi. Są one łatwo dostępne, możemy je zakupić zarówno w sklepie zoologicznych, jak i w sklepach internetowych. Sprzedawcy prześcigają się stale w ofercie, a więc zawsze możemy dostać coś nowego. Ich cena nie jest wygórowana, nie trzeba od razu kupować dużych opakowań, można wziąć po kilka sztuk z każdego gatunku i dzięki temu przekonać się, co odpowiada naszemu pieskowi. Oczywiście nie możemy kierować się tylko upodobaniem naszego pupila, musimy pamiętać o tym, że np. każdy piesek raz na jakiś czas powinien oczyścić swoje ząbki.