Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Ubranka!

Coraz częściej wychodząc na ulicę możemy zobaczyć ubranego psa. Bardzo często dziwi nas to jeszcze bardzo, albo wywołuje śmiech. Nie każda rasa psa nadaje się to tego, żeby je ubierać. Niektóre psy mają na tyle dużo sierści, że byłoby im po prostu za gorąco. Właściciele stroją swoje psy w ubranka często za duże pieniądze, śledzą trendy w tej dziedzinie by ich piesek nie wyglądał niemodnie. Przeszukują w tym celu strony internetowe, podpytują innych właścieli, a nawet oglądają specjalne programy telewizyjne o modzie dla psów.
Jedni mogą uznać to za szaleństwo, inni za zbytnią dbałość o swojego pupila, ale są tacy, którzy uważają to za normalne i jest to dla nich tak samo oczywiste, jak karmienie, czesanie czy mycie psa.
W ofercie sprzedawców możemy zobaczyć zarówno odpowiednie ubranka na zimę i lato, a także specjalne ubranka chroniące pieska przed deszczem. Są one często wzorowane na ubraniach, takich, w jakich chodzą ludzie, więc nie powinno dziwić nikogo, jak zobaczy na ulicy podobnie ubranego psa, jak i jego właściciela, w końcu, jaki pies taki właściciel.