Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Imiona dla psów!

Jeszcze kilka lat tam stając się właścicielem psa nikt nie zastanawiał się jak go nazwie. Dzisiaj już kilka miesięcy przed tym faktem przyszli posiadacze tego pupila zastanawiają się jak go nazwać, by nie był zwykłym psem, ale wyróżniał się nie tylko wyglądem, ubrankiem, a także oryginalnym imieniem. W celu dobrze podjętej decyzji przeszukują strony internetowe, kupują książki i myślą całymi dniami, jakie imię będzie odpowiednie. Nie chodzi tylko o to, żeby było niepowtarzalne, ale także by nie było śmiesznie, a wzbudzało podziw i szacunek, jak także zainteresowanie naszym pupilem innych właścicieli.
Można ten zabieg porównać do wyboru imienia dla dziecka, bo staje się to równie ważne. Przyszły właściciel nie powinien jednak przede wszystkim pamiętać, ze imię powinno pasować do pieska, jak i nie było zbyt trudne i wymyślne, co może utrudnić codzienne funkcjonowanie z nim np. zawołanie na jedzenie lub na spacerze. Nazwanie psa jest bardzo ważne, ale przyszli panowie i panie piesków powinni pamiętać o zachowaniu zdrowego rozumu w tej kwestii.