Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Dlaczego nasz kot nie zjada do końca wszystkiego z miski?

Zazwyczaj właściciele zwierząt nie mają żadnych problemów z resztkami jedzenia które pozostaną po obiedzie. Są one dawane naszym zwierzętom dzięki czemu nie trzeba martwić się o przygotowanie dodatkowego posiłku.

Na jedną miskę wrzucane są wszystkie odpadki mięso, sos, ziemniaki, kasze, a co poniektórzy dodają nawet surówki. Jeżeli zwierzę jest przyzwyczajone od małego do takiej mieszaniny to powinno bez żadnego problemu akceptować wszystkie smaki. Lecz gdy karmione było czymś co mu lepiej posmakowało to wówczas może kręcić nam nosem i nie wszystko zostanie do końca zjedzone. Zazwyczaj karmy dla kotów są tak opracowane aby nie tylko zawierały wszystkie niezbędne składniki potrzebne zwierzęciu, lecz również aby im smakowały. W sklepach możemy znaleźć wiele różnych smaków, a to z wątróbką, a to z wołowiną lub warzywami dzięki czemu produkty te trafiają w każdy nawet najbardziej wybredny koci gust. Gdy nasz kociak spróbuje smaku który mu podejdzie to możemy być pewni, że z dużą niechęcią przerzuci się na inny rodzaj pożywienia.