Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Odwieczny spór zwolenników psów i kotów

Miłośnicy zwierząt domowych dzielą się na zwolenników psów i kotów. Zazwyczaj podają oni argumenty z którymi trudno jest wygrać. Psy utożsamiane są z niezwykle mądrymi i inteligentnymi zwierzakami, które potrafią się przywiązać do swojego właściciela przez co uważa się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest właśnie pies.

Wie on doskonale kto jest jego panem i zawsze gdy coś będzie się działo złego będzie bronił swojego właściciela oraz domu. Koty natomiast postrzegane są jako zwierzęta, które lubią chadzać własnymi ścieżkami, są niezależne i trudno jest je oswoić. Zazwyczaj ich przeciwnicy uważają, że zwierzęta te są wredne. Lecz miłośnicy kotów posiadają zupełnie odmienne zdanie. Przede wszystkim podają, że gdy jest się dobrym dla swojego pupila i dba się o niego to odwdzięczają się miłością i przywiązaniem. Nie darzą uczuciem byle jakiego właściciela, lecz tego który rzeczywiście o nie dba. Miłośnicy kotów zachwycają się ich wspaniałym wyglądem oraz sprawnością z jaką potrafią wspinać się i skakać.