Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Najważniejsze zasady zdrowego odżywiania zwierząt

 Aby zwierzę było zdrowe musi być odpowiednio odżywiane. Zdrowa dieta to nie tylko regularne posiłki, ale także składniki jakie są niezbędne do odpowiedniego rozwoju zwierzęcia. Najważniejsze jest abyśmy dostarczyli odpowiednią ilość witamin i minerałów. Kot i pies, a więc zwierzęta które najczęściej są kupowane powinny jeść dużo mięsa. Może być ono surowe, ale także ugotowane lub usmażone. W misce naszego pupila powinna być zawsze świeża woda którą będzie mógł pić gdy najdzie go na to ochota.

Najlepiej gdy w drugiej miseczce umieścimy tzw. suchą karmę, a więc karmę która nie psuje się i ie wysycha gdy długo leży w misce. Nasz zwierzak będzie mógł zawsze z niej skorzystać gdy tylko poczuje, że jest głodny a my nie będziemy musieli martwić się, że nie mamy czasu na przygotowanie posiłku. Szybkim sposobem na przygotowanie jedzenia dla kota i spa jest zakup karmy w sklepie zoologicznym lub sklepie spożywczym. Są to gotowe propozycje posiłków, które możemy serwować naszym pupilom. Duża liczba smaków oraz rodzajów karmy powoduje, że nasze zwierze nie będzie miało jej dość.