Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Jak najlepiej żywić kota?

 Każde zwierze jakie posiadamy wymaga troski oraz pielęgnacji. Przed decyzją o zakupie powinniśmy zapoznać się z podstawowymi zasadami jeżeli chodzi o opiekę nad zwierzęciem, aby po przyniesieniu go do domu nie myśleć o tym czy nie powinniśmy go czasem oddać. Kot jest zwierzęciem który nie wymaga wiele troski w przeciwieństwie na przykład do psa. Podstawą jest oczywiście jedzenie, które powinno zawierać zbilansowane witaminy i minerały. Miłośnicy kotów mogą zdecydować się na szczotkowanie sierści dzięki czemu będzie ona bardziej lśniąca. Żywienie kota nie jest wcale skomplikowane ani trudne lecz niezbędne jest aby kot zjadał trzy posiłki dziennie.

Oczywiście śniadanie i kolacja tak jak u człowieka nie powinny być bardziej obfite nić obiad. Młody kotek powinien pić dużo mleka gdyż zawiera ono wapń. Największym przysmakiem dla naszego pupila bez względu na wiek będzie kawałek surowej wołowiny lub innego pysznego mięska. Osobom leniwym można polecić karmy które są dostępne w sklepach. Zawierają one wszystkie niezbędne składniki jakie nasz kot powinien otrzymywać.