Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Dlaczego lubimy koty

Koty są pięknymi stworzeniami, które kojarzone są z elegancją, dumą oraz bardzo często magicznymi siłami. Już w starożytnym Egipcie zwierzęta te odgrywały bardzo ważną rolę, a obecnie przyjmuje się, że każda wróżka powinna mieć co najmniej jednego kota. Zwolennicy naturalnych metod leczenia przypisują tym zwierzętom tajemne moce w ramach których położenie się kota na miejscu które nas boli pomaga w wyleczeniu dolegliwości przez co wiele osób wyprawioną skórę z tego zwierzęcia. Jednak bez względu an to ile w tym wszystkim jest prawdy koty należą do jednych z najładniejszych zwierząt. Poruszają się na swój specyficzny koci sposób, a nawet gdy skaczą z dużej wysokości robią to z dużą gracją.

Każdy właściciel kota lubi chwilę gdy jego pupil ulokuje się na kolanach, a za głaskanie za uszkiem odwdzięcza się mruczeniem, co oznacza jak bardzo jest zadowolony. Pomimo że zwierzęta te lubią chadzać swoimi własny,mi ścieżkami to gdy się postaramy łatwo możemy je oswoić. Występuje bardzo dużo ras kotów, jednak największa popularnością cieszą się tzw. dachowce, czyli koty bez rasowe.