Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Czy młody kot może jeść to samo co dorosły?

Ludzie ze względu na wiek posiadają zróżnicowaną dietę i podobnie jest ze zwierzętami. Ma naprawdę duże znaczenie to czym karmiony jest dorosły osobnik, którego organizm jest już ukształtowany, a także młody kociak który dopiero co rozwija się. Mode kotki powinny w swojej diecie posiadać lekko strawne jedzenie i przede wszystkim dużo mleka. Jeżeli kotek je wszystko, a więc nie am oporów przed zjedzeniem gotowanych warzyw warto je dodawać do pożywienia ponieważ zawierają dużo zdrowych substancji. Dorosły osobnik wymaga już troszkę innej diety. Surowe mięso jest tutaj podstawą, lecz możemy także podawać resztki naszego jedzenia.

Pamiętajmy, że zupa jarzynowa raczej nie będzie nigdy rarytasem dla kota, lecz ziemniaczki z gulaszem mogą zostać zjedzone w mgnieniu oka. Producenci karm dla zwierząt wiedzą doskonale, że dorosły kot wymaga innej pielęgnacji i żywienia od małego lub starszego osobnika w związku z tym kupując już gotową karmę możemy wybrać odpowiedni jej rodzaj właśnie ze względu na wiek.