Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Jak odpowiednio pielęgnować sierść kota?

Kot jest ładny gdy posiada zadbaną i lśniącą sierść. Zazwyczaj wie on dokładnie jak ją pielęgnować, a z racji faktu, że koty są niezwykle czystymi zwierzakami prawie codziennie o nią dbają. Jednak nie zawsze wygląda ona tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Gdy kto jest niezdrowo odżywiany i nie podawane są wszystkie niezbędne składniki odżywcze to wówczas pogarsza się ogólny stan zdrowia zwierzaka, w tym także jego sierść. Gdyż zatem zauważymy, że przestała ona lśnić tak jak powinna pierwszym naszym krokiem powinno być przyjrzenie się jego diecie.

Warto zmienić menu, najlepiej na karmy które gwarantują wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. My sami możemy także zająć się szczotkowaniem sierści kota. W sklepach zoologicznych znajdują się specjalne szczotki właśnie do sierści zwierząt. Dzięki nim będzie ona wyglądała zdrowo. Gdy nasz kot posiada długą sierść szczotkowanie powinno być obowiązkowe chociażby dlatego aby nie gubił jej po całym naszym domu. Od czasu do czasu gdy nasz zwierzak wybrudzi się możemy wykąpać go w specjalnych preparatach jednak postarajmy się robić to jak najrzadziej gdyż koty bardzo nie lubią wody.