Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Jak często należy odwiedzać weterynarza z kotem?

Wizyta u weterynarza pozwala stwierdzić, czy zwierzę jakie posiadamy jest zdrowe. Socjalista ten zbada czworonoga, i na podstawie dodatkowych badań wystawi diagnozę. Zazwyczaj udajemy się do kliniki weterynaryjnej w sytuacji gdy zauważamy że z naszym zwierzakiem dzieje się coś złego. Lecz występują również sytuacje w których powinniśmy udać się do weterynarza profilaktycznie. Jako przykład można wymienić konieczność dokonania szczepień.

W przypadku spa sytuacja jest niezwykle prosta gdyż każdy właściciel tego czworonoga wie, że co najmniej raz do roku psiak powinien być szczepiony. Lecz jak często chodzić z kotem do weterynarza? No cóż koty nie są narażone w tak dużym stopniu na wściekliznę, lecz gdy chodzi po podwórku warto go również zaszczepić raz do roku. Gdy natomiast mamy kota domowego powinniśmy skonsultować z weterynarzem częstotliwość wizyt kontrolnych. Najważniejsze jednak aby za każdym razem gdy zauważymy że coś jest nie tak udać się na wizytę. Czasem objawy jakie wydadzą nam się podejrzane mogą oznaczać początki poważnych chorób.