Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Czy warto dziecku kupić kota?

Każde dziecko powinno mieć zwierzę, tak aby nauczyło się odpowiedzialności oraz troski. Zazwyczaj rodzice odmawiają zakupu zwierzaka, gdyż uważają że obowiązki związane z jego pielęgnacją będą spoczywać właśnie na nich. I jest to bardzo duży błąd jeżeli chodzi o proces wychowania, gdyż zwierzę jest najlepszym sposobem na wpojenie dziecku najważniejszych zasad. Przede wszystkim powinno mieć jasno określone swoje powinności względem pupila.

Warto wyjaśnić w prosty sposób że zwierzak potrzebuje zjeść, załatwić swoje potrzeby oraz musi mieć wygodne miejsce do leżenia. Te kwestie powinny być w zależności od wieku dziecka w całości lub tylko w pewnym stopniu właśnie na głowie malca. Zwierzakiem który najmniej wymaga troski, gdyż nie trzeba wychodzić z nim na dwór jest kot. Dziecko może zajmować się jego posiłkami, a więc o odpowiednich porach nakładać mu karmę, sprawdzać, czy woda w miseczce jest czysta, a także dbać o legowisko. My jako dorośli możemy natomiast sprzątać kuwetę, gdyż wiemy, że w tej kwestii należy zachować wszelkie środki ostrożności.