Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Czy dziecko powinno bawić się z kotem?

Koty uważane są za zwierzęta które przenoszą różne bakterie i choroby. W związku z tym nasuwa się pytanie czy małe dziecko powinno mieć styczność z kotem? Dzieci zazwyczaj nie wiedzą co to jest zagrożenie związane z niewłaściwą higieną i nie wiedzą jak dużo bakterii znajduje się w tym co biorą do rąk. Zazwyczaj potrafią one głaskać zwierzę, a później tą samą rączką wziąć jedzenie do buzi. Malcowi można tłumaczyć, że nie wolno tak postępować, możemy zakazywać, krzyczeć, lecz gdy tylko odwrócimy się dziecko może robić dalej swoje. To my powinniśmy zadbać o to aby kto był czysty. Pozwoli to na uchronienie dziecka od poważnych chorób.

Przede wszystkim powinniśmy regularnie zmieniać piasek w kuwecie, tak aby kot nie miał styczności z bakteriami. Co jakiś czas powinniśmy udawać się do kliniki weterynaryjnej aby zaszczepić zwierzę oraz aby sprawdzić, czy jest w stu procentach zdrowe. Pamiętajmy aby sprawdzać czy nie ma pcheł ani wszy, gdyż mogą one bardzo szybko przejść na nasze dziecko. Poważnym zagrożeniem dla malca może być sierść kota, gdyż jest to bardzo silny alergen. Właśnie ona jest odpowiedzialna za wiele alergii u dzieci.