Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Najczęstsze błędy popełniane przez właścicieli zwierząt

 Najczęstszym błędem popełnianym przez właścicieli zwierząt jest brak konsekwencji w swoim zachowaniu. Młode zwierzę uczy się bardzo szybko wielu rzeczy, a my zazwyczaj mamy dużą radość uczenia niezwykle głupich nawyków. Później gdy pies lub kot nauczy się tego zaczynamy denerwować się i myśleć jak oduczyć zwierzaka złych nawyków. Niestety ale niezwykle często to my sami stoimy za złymi przyzwyczajeniami naszych zwierząt. Warto jeszcze przed zakupem zwierzęcia zastanowić się nad tym co mu wolno a czego nie.

Domownicy powinni razem skonsultować ogólne zasady które muszą być przestrzegane przez wszystkich. Nie może dojść do sytuacji gdy jeden właściciel pozwala psu lub kotu wejść na kanapę, a drugi go wygania. Najbardziej podatne na przyzwyczajenia i tresurę są psy jednak koty pomimo że mniej słuchają swoich właścicieli również uczą się w swoich młodzieńczych latach jakie są zasady w domu i co im wolno a czego nie. Gdy pewne kwestie zostaną wpojone od małego bardzo trudno będzie zwierzę ich oduczyć, starajmy się zatem dobrze wytresować zwierzaka.