Pudle

Pudle kiedyś były hodowane, jako psy myśliwskie, jednak obecnie są traktowane wyłącznie jako psy towarzyskie. Są to psy, które posiadają dużo wdzięku, są zwinne, szybkie, ruchliwe i bardzo spostrzegawcze. Więcej »

 

Co powinniśmy wiedzieć o naszych zwierzakach?

Zakup zwierzęcia jest wielkim wydarzeniem w każdym domu. Zazwyczaj cieszy się cała rodzina i każdy chce pogłaskać małego kotka lub pieska i się nim zajmować. To właśnie w początkowej fazie posiadania zwierzęcia możemy go dobrze wytresować. O dziwo nie tylko pies jest podatny na tresurę lecz kot również może nauczyć się nas słuchać. Koty pomimo ogólnej opinii są niezwykle inteligentnymi zwierzakami, lecz o wiele w mniejszym stopniu przyzwyczajają się do swoich właścicieli.

Warto dużo z nimi rozmawiać, tłumaczyć im pewne rzeczy, a po jakimś czasie zauważymy że rozumieją nas może nie w takim samym stopniu jak pies ale z pewnością dużo wyciągną z tego co mówimy. Kot który jest wychowany z psem nabiera wielu jego przyzwyczajeń. O dziwo potrafi słuchać właściciela. Najważniejsze jest jednak odpowiednie podejście do zwierząt. Podstawą jest tutaj stanowczość. Gdy krzyczymy na zwierzę w sytuacji gdy coś źle zrobi nie możemy za kilka sekund zacząć go głaskać gdyż pogubi się w tym co jest dobre a co złe.